Як зняти наліт з мигдаликів дитині

0 Comments 18:52


Чи потрібно прибирати наліт при тонзиліті?

Самостійно знімати гнійні нальоти ватним тампоном або шпателем небезпечно, можна поранити запалені мигдалики.. Лікарі рекомендують полоскати горло розчинами антисептиків.

Як довго йде наліт із мигдаликів?

Гнійна – висока температура, сильний біль у горлі, жовтий чи зелений наліт на мигдаликах. Триває до 7 днів. Некротична – виникає неприємний запах з рота і натомість відмирання тканин мигдаликів. Після відторгнення відмерлих ділянок утворюються дефекти.

Як лікувати тонзиліт без антибіотиків?

Існує кілька ефективних засобів вилікувати ангіну без використання антибіотиків. Один з них – горло полоскати теплою сольовим розчином або відваром трав. Також можна застосовувати компреси на шию, горло промивати спеціальними антисептичними розчинами, зволожувати повітря у приміщенні та пити багато рідини.

Фурасол
Наліт у горлі у дитини – блог Фурасол®

Наліт у горлі у дитини

У нормі дитяче горло блідо-рожеве, без почервоніння та нальотів. У здорової дитини можуть бути поодинокі пробки в лакунах мигдаликів – вони виглядають як невеликі білі крапки і не приносять жодного дискомфорту. А ось білий наліт у горлі у дитини вже не є нормою і свідчить про хворобу. У більшості випадків цей симптом говорить про інфекційне захворювання. 1,2

Причини білого нальоту у горлі у дитини

Наліт у горлі

У слизовій оболонці глотки розташоване лімфатичне кільце з мигдаликів та лімфоїдних валиків. Воно оточує вхід у дихальні шляхи та виконує захисну функцію. Саме ця лімфоїдна тканина затримує хвороботворні бактерії та віруси та знищує їх.На поверхні мигдаликів є поглиблення – лакуни. Завдяки цим поглибленням площа контакту захисної лімфоїдної тканини з хвороботворними мікроорганізмами є максимально великою. Така будова підвищує ефективність роботи мигдалин. 1.3 Коли бактерії або віруси потрапляють в організм повітряно-краплинним шляхом, лімфоцити та нейтрофіли мигдаликів вступають у боротьбу з патогенними мікроорганізмами. В результаті в лакунах накопичується злущений епітелій, лейкоцити, бактерії та продукти їхнього розкладання. Спочатку ця субстанція заповнює лакуни, а потім поступово поширюється поверхнею мигдалин і задньої стінки глотки. Так і з'являється наліт у горлі у дитини. Залежно від ступеня ураження мигдаликів це нашарування може бути білим, білувато-жовтим або повністю жовтим. Сам по собі наліт не становить небезпеки. Він є лише ознакою захворювання. Крім гнійного нальоту хвороба супроводжується й іншими симптомами. 1 Зображення 1.1 І бактеріальний, і вірусний тонзиліт супроводжується появою нальоту. За характером нашарування мигдаликів визначити причину хвороби не можна. Білий наліт може розташовуватися симетрично на обох мигдаликах або лише з одного боку

Захворювання при білому нальоті на горлі у дитини

  1. При фолікулярній ангіні наліт практично не поширюється поверхнею мигдалин. Здебільшого він сконцентрований у лакунах. Це виглядає як невеликі білі та жовті крапки на тлі червоних мигдаликів.
  2. При лакунарній ангіні мигдалики значно збільшуються і стають червоними, гнійні нашарування можуть покривати їх частково або повністю. Наліт у разі пухкий, після полоскання горла його стає менше.
  3. Плівково-некротична ангіна найважча.Мигдалики набряклі, їх покривають брудно-сірі нашарування некротизованої тканини. Полосканням видалити такий наліт не вийде. 1,4

У разі гострого тонзиліту червоне горло з білим нальотом у дитини супроводжується вираженим болем та дискомфортом при ковтанні, підвищенням температури, ломотою в тілі та загальною слабкістю. У разі бактеріального тонзиліту симптоми інтоксикації організму більш виражені. Тому навіть відносно невисока температура може супроводжуватися болем у м'язах, сонливістю та слабкістю.

Залежно від збудника можуть і більш специфічні симптоми. Наприклад, при герпангіні, яку викликає вірус Коксакі, в ротовій порожнині можуть з'являтися висипання у вигляді дрібних бульбашок і сірих папул, які потім перетворюються на виразки. А якщо причиною ангіни став ентеровірус, у дитини може з'явитися нудота, блювання та діарея. 2,3

Гарячка та інтоксикація при тонзиліті

Зображення 1.2. У більшості випадків тонзиліт супроводжується лихоманкою з підвищенням температури до 38°C і вище.

При ангіні підвищується температура, з'являється слабкість, ломота в тілі та головний біль

Чим лікувати наліт на гландах у дитини

Перше, про що повинні пам'ятати батьки – сам по собі наліт не становить небезпеки. Він є лише наслідком ураження лімфоїдної тканини. Щоб наліт повністю зник, слід усунути причину захворювання.

Тактика лікування тонзиліту безпосередньо залежить від збудника, який спричинив хворобу. Тому дуже важливо звертати увагу на супутні симптоми та інші прояви хвороби. Вони допоможуть лікарю правильно поставити діагноз і вибрати відповідне лікування.

Якщо хвороба горла спричинена бактеріями, педіатр може призначити дитині антибіотики.Але для застосування таких серйозних препаратів, бактеріальну природу захворювання потрібно підтвердити лабораторно. Для цього береться мазок із горла.

Якщо причиною тонзиліту стали віруси, антибіотики не призначаються. У цьому випадку вони не дадуть жодного ефекту і не прискорять одужання. Вірусні тонзиліти лікують симптоматично.

Якщо захворювання спричинене грибком, обов'язково призначають протигрибкові препарати. Як і у випадку з бактеріальними тонзилітами, діагноз лікар має ставити на основі лабораторних досліджень, які підтвердять наявність грибка.

Незалежно від причини тонзиліту, є кілька основних принципів терапії:

  • Дієта з винятком гострої, солоної та надто гарячої їжі. Не слід вживати продукти, які можуть дратівливо діяти на запалену слизову оболонку горла.
  • Рясне пиття. У період хвороби саме багато рідини допомагає знизити інтоксикацію. Не обов'язково пити лише воду, відмінно підійдуть соки, молоко чи чай.
  • Жарознижувальні препарати для зниження лихоманки. Вважається, що якщо температура тіла не перевищує 38 ° C, жарознижувальні можна не приймати. Виняток слід зробити в тому випадку, якщо дитина дуже погано почувається при підвищеній температурі.
  • Антидіарейні засоби та сорбенти призначаються за наявності діареї.
  • Місцеве лікування. Для зниження болю в горлі та для знищення збудника призначають спреї, льодяники та розчини для полоскання.

Якщо ви помітили наліт у горлі у дитини – чим лікувати та як довго приймати препарати має вирішувати лікар. Обов'язково проконсультуйтеся з педіатром перед прийомом ліків. 2,4

Фурасол ® для місцевого лікування тонзиліту та тонзилофарингіту

Для місцевого лікування можуть бути використані розчини для полоскання. Одним з таких препаратів є Фурасол. Препарати для полоскання горла – це єдиний спосіб механічно видалити наліт з мигдаликів, не завдаючи дитині дискомфорту та неприємних відчуттів. Під час полоскання гнійний наліт вільно видаляється, а поверхня самих мигдаликів при цьому не ушкоджується.

Фурасол є місцевим антисептиком. Препарат має широку антимікробну активність проти більшості грампозитивних і грамнегативних бактерій 5 . Фурасол ® має ряд переваг перед іншими місцевими антисептиками:

  • при контакті зі слизовою оболонкою не викликає болю чи дискомфорту;
  • не надає подразнюючої дії на запалену слизову;
  • резистентність до діючої речовини фуразидин у бактерій розвивається набагато повільніше, ніж до інших антибактеріальних препаратів;
  • покращується здатність лейкоцитів до поглинання патогенних мікроорганізмів;
  • прискорюється грануляція та загоєння ураженої слизової оболонки. 1,5

У готового розчину не надто виражений смак і запах, тому процедуру полоскання горла діти зазвичай добре сприймають.

Фурасол® для полоскання горла

Зображення 1.3. Препарат Фурасол може застосовуватися при запальних захворюваннях ротової порожнини та глотки.

Фурасол ® підходить для дітей віком від 4 років 5 , які вже навчилися полоскати горло

Профілактика

Повністю захистити дитину від зараження вірусами, бактеріями чи грибками, які можуть спричинити гострий тонзиліт, не вийде. Можна лише застосувати загальні профілактичні заходи, які допомагають зменшити поширення хвороботворних мікроорганізмів:

  • регулярне провітрювання приміщень;
  • миття рук після повернення додому та перед їжею;
  • використання антисептика для рук;
  • виключення контакту з дітьми, які хворіють на ГРВІ.

Зменшує ризик захворіти на тонзиліт і тонзилофарингіт міцний імунітет. Для цього дитина повинна повноцінно харчуватися, дотримуватися режиму праці та відпочинку, а також регулярно гуляти на свіжому повітрі.

  1. Клінічні поради. Гострий тонзиліт та фарингіт у дітей. / Спілка педіатрів Росії – 2020.
  2. Диференціальна діагностика та лікувальна тактика при гострому тонзиліті (ангіні) на сучасному етапі / Є. І. Краснова, Н. І. Хохлова, В. В. Проворова, О. Н. Євстропов – 2018.
  3. Дитяча оториноларингологія: підручник/М. Р. Богомільський, В. Р. Чистякова. – 3-тє вид., Перероб. та дод. – М.: ГЕОТАР-Медіа, 2014. – 624 с.
  4. Шабалов Н. П. / Дитячі хвороби: Підручник для вузів. 6-те вид. У двох томах. Т. 1. – СПб.: Пітер, 2011. – 928 с.: Іл. – (Серія «Підручник для вузів»).
  5. ІМП Фурасол 100мг від 25.01.2022 р.

ТОВ «ОлайнФарм Рус», м. Москва, шосе Головинське, буд. 5, к. 1

Ліцензія на виробництво та імпортування ліків: R00018

Інформація, розміщена на сайті, має довідковий характер і не може вважатися консультацією медичного працівника або замінити її. Для більш детальної інформації ми рекомендуємо вам звернутися до фахівця.

Як зняти наліт з мигдаликів дитині

На сервісі ЗапитайЛіка доступна безкоштовна консультація педіатра онлайн з будь-якої проблеми, що хвилює Вас. Лікарі-експерти надають консультації цілодобово. Задайте своє запитання та отримайте відповідь відразу ж!

фотографія користувача

Ольга, привіт. Завтра здамо. Чи не довго протягнемо, якщо антибіотики таки потрібні. Вийде 5 день хвороби.

Ольга ще забула написати, що син учора поскаржився на вушка, закапали анауран, зараз не скаржиться, чи варто продовжувати капати?

фотографія користувача

фотографія користувача

Ольга, привіт.Здали кров сьогодні. Подивіться будь ласка. Дитина сьогодні вже не скаржиться загалом ні на що. Температура гаразд. Їсть і п'є.

фотографія користувача

фотографія користувача

Вітаю. Наліт на мигдальне бувають при вірусній інфекції. Вам потрібно здати оак.
Можете докласти фото горла?

фотографія користувача

фотографія користувача

Вітаю! Звичайно, нальоти бувають і за вірусних інфекцій. Якщо не впевнені у достовірності стрептатесту, здайте аналіз крові. Без його результатів антибіотик краще не починати, тим більше якщо температура високо не піднімається.

фотографія користувача

Здрастуйте, стрептотест би показав, чи не обов'язково прямий знімати наліт.
Здайте оак, і можна вже точно говорити. Одужуйте!

фотографія користувача

Здрастуйте, у загальному аналізі крові ознак бактеріальної інфекції немає, навпаки, ознаки вірусної інфекції- підвищені моноцити, знижено нейтрофіли. Антибіотик не показано.
Також підвищені еозинофіли, які відповідають за алергічну реакцію, але підвищені незначно.
Температура у дитини нормалізувалася?

фотографія користувача

Маріє, привіт. Температура в нормі стала активнішою. У сина є алергія в анамнезі, можливо тому підвищені еозинофіли. Спасибі за відповідь.

фотографія користувача

Добридень. Звичайно, наліт на мигдаликах буває при вірусній інфекції – аденовірус, мононуклеоз дають таку картину в горлі. Тому вам важливо здати аналіз крові з формулою, щоб визначитись із призначенням антибіотика. А поки що – зрошення зіва морською водою та антисептиками, рясне тепле питво та вітамінотерапія, нурофен лише за високої температури – вище 39 градусів.

Related Post

Що робити, якщо транспортна картка не працює? Як вирішити проблему з проїздомЩо робити, якщо транспортна картка не працює? Як вирішити проблему з проїздом

0 Comments 19:46


Зміст:1 Куди звертатися, якщо Транспортна карта не працює?2 Чому транспортна карта не обслуговується?3 Як перевірити, чи працює Транспортна карта?4 Коли блокується транспортна карта? Транспортні карти стали незамінними помічниками для сучасних